PrihlásenieKalendár udalostí

« July 2024
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Do pozornosti:

PRV
Financované ES

PROJEKT: Informačný a poradenský servis pre členov

Obsahový zámer:

a.) Hlavný cieľ: Táto informačná aktivita má za cieľ plne rešpektovať hlavný cieľ opatrenia 1.6. Odborné vzdelávanie a informačné aktivity novou dlhodobejšou a častejšou formou informovania cez internet, v kombinácii z tlačenou formou informovania. Hlavným cieľom je „Rozšíriť rámec vzdelávacích a informačných aktivít a šíriť poznatky pre všetkých pracujúcich v poľnohospodárstve a potravinárstve.“

Forma informačnej aktivity :
Pravidelné šírenie aktuálnych informácií z oblasti poľnohospodárstva, potravinárstva elektronickou poštou a vytvorením internetovej stránky pre členov. Okrem iného by sa zverejňovali, prehľadne na jednom mieste organizované podujatia (dni poľa, chovateľské dni, kultúrno-spoločenské akcie atď.) a rôzne semináre, školenia v rámci celoživotného vzdelávania inštitúcií v regióne a na Slovensku. Postupne, by sa šírili aj jednoduchšie spracované (skrátené) prehľady a analýzy z rôznych oblastí agrosektora, ako napr. krížové plnenie, prehľady tlače, povinnosti v podnikaní, upozornenia na výzvy a oznámenia atď.
Informovanie o aktuálnych prehľadoch, sumárnych informácií, analýzach a iných aktuálnych informáciach za región a Slovensko, by v určitej periodicite, alebo podľa aktuálnych problémov, dostávali členovia aj formou tlačených spravodajov a publikácií (napr. knihy na vedenie evidencie hnojenia a spotreby prípravkov, ekonomické publikácie, kódexi správnej poľnohospodárskej praxe atď.)

b.) Aktuálnosť a prehľadnosť vo väčšine oblastí agrosektora sú nanajvýš dôležité, pretože komplikovanosť legislatívy a zmien počas roka sú v poľnohospodárstve na každodennom poriadku. Rýchle šírenie informácií síce na jednej strane uľahčuje podnikanie, ale na druhej strane sa už v súčasnosti dá veľmi ťažko zorientovať vo veľkom počte rôznych informácií a ich neskorších zmien. Nastala potreba filtrovania určitých informácií na veľmi dôležité, ktoré ovplyvňujú podnikanie, od tých ktoré sú len informáciou bez následkov v podnikaní.

c.) Predpokladaná doba trvania informačnej aktivity :  je 3 roky, práce spojené s informovaním sa predpokladajú v rozsahu 40 hod. mesačne.
 

« späť