PrihlásenieKalendár udalostí

« February 2024
MoTuWeThFrSaSu
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 

Do pozornosti:

PRV
Financované ES

Tradičné zimné školenia členov RPPK Levice v roku 2017 a XXVII. Valné zhromaždenie RPPK Levice

Tradičné zimné školenia členov RPPK Levice v roku 2017 a XXVII. Valné zhromaždenie RPPK Levice

Regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora v Leviciach, tak ako po iné roky zorganizovala pre svojich členov tri tradičné zimné informačno - vzdelávacie aktivity:

1. Školenie pre ekonómov a účtovníkov
V termíne : 26. - 27. január 2017 (stvrtok, piatok)

Miesto konania: Penzión u Mlynárky v Dudinciach

Obsahom školenia bola "Účtovná závierka v podvojnom účtovníctve za rok 2016", "Daňové priznanie právnických osôb za rok 2016" a "Novela zákona o DPH". Celé školenie sa viedlo pod "taktovkou" lektorky Mgr. Ing. Anny Šutovskej, PhD. Po vzdelávaní sa konalo aj tradičné večerné posedenie, kde sa vymieňali už praktické rady a skúsenosti.

link na fotogalériu: http://rppklevice.sk/index.php?pl=18&article=165

2. Školenie pre agronómov, mechanizátorov a zootechnikov
V termíne : 7. - 8. február 2017 (utorok, streda)

Miesto konania: Hotel Hviezda v Dudinciach

Školenie pre agronómov, mechanizátorov a zootechnikov malo veľmi pestrý program. Agronómom, ako prvý prednášal Ing. Pavol Bezák z NPPC-VÚPOP Bratislava, ktorý priblížil účastníkom problémy so zakresľovaním grafických príloh k žiadosti o priame platby cez GSAA systém. Ďalšou témou o ktorú bol veľký záujem boli "Informačné a poradenské systémy na pôdu". Zootechnici absolvovali v doobedňajších hodinách prvú prednášku na tému "Manažment kontroly výživy dojníc" od Ing. Petra Chudeja z  firmy Alltech a poobede od Ing.Vojtecha Brestenského z NPPV-VÚŽV Nitra, ktorý im priblížil zákonné požiadavky hospodárenia v chovoch hospodárskych zvierat. V prvý deň dostali priestor na svoju prezentáciu aj obchodno dodávateľské firmy. Na druhý deň čakali pre agronómov aktuálne prednášky od Ing. Štefana Gáboríka z UKSÚP Zvolen o zmenách v zákone o hnojivách, od Ing. Petra Vrabčeka z UKSÚP Bratislava o podmienkach krížového plnenia pri hospodárení na pôde, od Ing. Stanislava Baroka o aplikácii prípravkov na ohhranu rastlín a skúsenosti z kontrol na mieste pri priamych platbách. Zootechnikom zabezpiili informácie z plemenárskeho informačného systému Ing. Ľudovít Kecskés z PS SR a MVDr. Miroslav Machajdík z RVPS Levice im priblížil informácie o situácii v chovoch hospodárskych zvierat v okrese Levice a na Slovensku.

link na fotogalériu:http://rppklevice.sk/index.php?pl=18&article=166

3. Pracovné stretnutie pre vedúcich pracovníkov (predseda, konateľ, riaditeľ, SHR)
V termíne : 28. február - 1.marec 2017 (utorok, streda)

Miesto konania: Hotel SITNO vo Vyhniach

Pracovné stretnutie vedúcich pracovníkov otvoril predseda RPPK Levice Ing. Milan Halmeš, ktorý prívítal všetkých prítomných a odovzdal slovo generálnemu riaditeľovi sekcie poľnohospodárstva na MPaRV SR Ing. Štefanovi Rybovi, PhD., ktorý priblížil situáciu v agrosektore na Slovensku. Ďalšou veľmi rezonovanou témou je aj poskytovanie priamych platieb v roku 2016 a zámer na rok 2017. Tejto téme, ako aj otvorenej diskusii sa venovala riaditeľka sekcie priamych platieb PPA Bratislava Ing. Mária Zemaníková. Na druhý deň pracovného stretnuia bolo pripravené pre účastníkov priblíženie legislatívy v pozemkovom práve a skúsenosti s jej aplikáciou v praxi, ktorého sa zhostil JUDr. Jaroslav Puškáč, generálny riaditeľ sekcie legislatívy na MPaRV SR.

link na fotogalériu: http://rppklevice.sk/index.php?pl=18&article=168

XXVII. Valné zhromaždenie RPPK Levice sa konalo 28.1.2017 v hoteli Sitno vo Vyhniach. Otvoril a viedol ho podpredseda RPPK Levice, Ing. Peter Repiský. V úvode valného zhromaždenie predseda RPPK Levice, Ing. Milan Halmeš zhodnotil vo svojej správe minulý rok v agropotravinárstve. Na valné zhromaždenie prijal pozvanie aj predseda SPPK Bratislava, Ing. Milan Semančík, ktorý sa venoval v diskusii viacerým horúcim témam. Správu o hospodárení Úradu RPPK Levice, plnenie rozpočtu, návrh rozpočtu na rok 2017 ako aj zmenu v systéme platenia členských príspevkov na rok 2017 predniesol predseda Dozornej rady, Ing. Jozef Benčík. Všetky dokumenty boli členmi RPPK Levice na valnom zhromaždení schválené a uznesením z XXVII. Valného zhromaždenie RPPK Levice prijaté. 

link na fotogalériu z XXVII. Valného zhromaždenia RPPK Levice:

http://rppklevice.sk/index.php?pl=18&article=167

 

 

Dokumenty na stiahnutie

« späť